KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12296283
*
nr 1229 6283
Frederik Wilhelm Svendsen
(1885-1975), Danmark
Oljemålning, Interiör, Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
Frederik Wilhelm Svendsen, dansk bildkonstnär född 1885, död 1975.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
1.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 januari 2019
kl 18:40:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/1 22:00:43
1
300 kr
15/1 11:02:26
2
350 kr
19/1 11:50:52
3
400 kr
20/1 00:17:33
4
500 kr
21/1 04:25:03
4
700 kr
21/1 17:41:24
5
1.200 kr
21/1 18:31:58
2
900 kr
21/1 18:31:58
5
1.000 kr (Budbetjänt)
21/1 18:32:13
2
1.100 kr
21/1 18:32:13
5
1.200 kr (Budbetjänt)
21/1 18:35:26
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frederik Wilhelm Svendsen
Frederik Wilhelm Svendsen, dansk bildkonstnär född 1885, död 1975.
Läs mer om Frederik Wilhelm Svendsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37
*
Frederik Wilhelm Svendsen
Frederik Wilhelm Svendsen, dansk bildkonstnär född 1885, död 1975.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Frederik Wilhelm Svendsen
nr 1229 6283
Frederik Wilhelm Svendsen
(1885-1975), Danmark
Oljemålning, Interiör, Signerad. Olja på duk, 60x80 cm
Frederik Wilhelm Svendsen, dansk bildkonstnär född 1885, död 1975.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 1.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 januari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/1 22:00:43 | 1 | 300 kr |
15/1 11:02:26 | 2 | 350 kr |
19/1 11:50:52 | 3 | 400 kr |
20/1 00:17:33 | 4 | 500 kr |
21/1 04:25:03 | 4 | 700 kr |
21/1 17:41:24 | 5 | 1.200 kr |
21/1 18:31:58 | 2 | 900 kr |
21/1 18:31:58 | 5 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
21/1 18:32:13 | 2 | 1.100 kr |
21/1 18:32:13 | 5 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
21/1 18:35:26 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Frederik Wilhelm Svendsen
Frederik Wilhelm Svendsen, dansk bildkonstnär född 1885, död 1975.Läs mer om Frederik Wilhelm Svendsen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa interiör norden olja olja på duk oljemålning oljemålningar skandinavien skandinavisk
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:37